Podatki

Wzory księgowań operacji gospodarczych jednostek

Wzory księgowań operacji gospodarczych jednostek. Artykuł niezbędny każdemu księgowemu jednostki budżetowej i znacznie poszerzone opisy rzeczowe poradnika. zawiera propozycje księgowań operacji związanych z centralizacją rozliczeń podatku Vat w jednostkach samorządu terytorialnego. Autor artykułu, doświadczony specjalista z zakresu rachunkowości budżetowej, podaje wzory księgowań operacji gospodarczych charakterystycznych na rzecz jednostek budżetowych. Operacje ewidencjonowane.

Dodany: 2020-06-10 | Komentarze: 0


Upewnij się ktore to zwrot podatku wpis

Upewnij się ktore to zwrot podatku - wpis o podatkach jest przekazanie teoretycznej i praktycznej wiedzy w obszarze procedury odzyskiwania podatku VAT naliczonego w innym państwie członkowskim Unii Europejskiej. W trakcie wpisu o podatkach szczególny nacisk zostanie położony na przygotowanie uczestników wpisu o podatkach do samodzielnego.

Dodany: 2020-06-01 | Komentarze: 0


Upewnij się dla kogo zwrot podatku akcyzowego

Upewnij się dla kogo zwrot podatku akcyzowego - wpis o podatkach jest przekazanie teoretycznej i praktycznej informacji w zakresie procedury odzyskiwania podatku VAT naliczonego w innym państwie członkowskim Unii Europejskiej. W trakcie wpisu o podatkach szczególny pchnięcie zostanie położony na przygotowanie uczestników wpisu o podatkach do samodzielnego.

Dodany: 2020-05-27 | Komentarze: 0


Tarcza antykryzysowa i jaka zaliczka na podatek na niekorzyść

Tarcza antykryzysowa i jaka zaliczka na podatek na niekorzyść podatników sejm odrzucił wskazaną poprzez senat poprawkę ustawy o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych także wywołanych nimi sytuacji kryzysowych dodatkowo niektórych innych ustaw. Pozwoliłaby ona w przypadku obowiązywania stanu zagrożenia epidemicznego innymi.

Dodany: 2020-05-25 | Komentarze: 0


Przeczytaj ile kosztuje otwarcie aktywności gospodarczej

Przeczytaj ile kosztuje otwarcie aktywności gospodarczej wejście w życie kodeksów powiązanych z tarczą antykryzysową czekali wszyscy przedsiębiorcy. Pakiet proponowany poprzez Ministerstwo Finansów i Rozwoju ma wesprzeć polski firma w związku z kryzysem, który wywołuje w Polsce koronawirus (COVID-19). W ustawie próżno jednak szukać zapowiadanych poprzez minister Jadwigę Emilewicz konkretnych zapisów dotyczących skrócenia terminu.

Dodany: 2020-05-25 | Komentarze: 0


Tarcza antykryzysowa i ile zaliczki na

Tarcza antykryzysowa i ile zaliczki na podatek dochodowy na niekorzyść podatników sejm odrzucił wskazaną przez senat poprawkę ustawy o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych także wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw. Pozwoliłaby ona w przypadku obowiązywania stanu zagrożenia epidemicznego czyli stanu epidemii na zawieszenie poboru zaliczek na podatki, a w.

Dodany: 2020-05-21 | Komentarze: 0


COVID19 i profit rachunkowy i podatkowy gminy na

COVID-19 i profit rachunkowy i podatkowy gminy na 1 mieszkańca 31 marca 2020 roku weszły w życie przepisy szczególne regulujące prowadzenie postępowań podatkowych w czasach epidemii COVID-19. Ustawodawca wprowadził również nowe rozwiązania w przedmiocie dochodzenia i windykowania podatków i opłaty publicznoprawnych. Obowiązują zarówno nowe przepisy w odniesieniu do zobowiązań cywilnoprawnych w ten sposób gmin w jaki sposób i powiatów oraz województwa. Przeznaczone jest dla pracowników służb.

Dodany: 2020-05-11 | Komentarze: 0


podatki lokalne jakie i Wzorcowe normy rozliczeń

podatki lokalne jakie i Wzorcowe normy rozliczeń kosztów działalności pomocniczej Nieruchomości. Cykl dwóch artykułów prezentujących zadania nowoczesnego controllingu w przedsiębiorstwach produkcyjnych. W artykule będą omawiane wybrane zadania wyłącznie z aspektu zawansowanych technik controllingu. Pierwsza ilość mieści powierzchnia rachunku.

Dodany: 2020-04-17 | Komentarze: 1


Łączenie się spółek Zadania kierowników

Łączenie się spółek. Zadania kierowników w przygotowania budżetu. Przygotowanie budżetu przedsiębiorstwa. Celem Artykułu jest prezentacja procesu tworzenia budżetu. Podczas jednodniowego spotkania zaprezentujemy zasady przygotowania budżetu zgodne z najlepszymi praktykami controllingu obowiązującymi w tym zakresie. Zarządy przedsiębiorstw, controllerzy,.

Dodany: 2020-04-08 | Komentarze: 3


Rozliczenia podatku VAT przez jednostki budżetowe Artykuł

Rozliczenia podatku VAT przez jednostki budżetowe. Artykuł niezbędny każdemu księgowemu jednostki budżetowej i znacznie poszerzone opisy użyteczne poradnika. zawiera propozycje księgowań operacji związanych z centralizacją rozliczeń podatku VAT w jednostkach samorządu terytorialnego. Autor artykułu, zaprawiony specjalista z obszaru rachunkowości.

Dodany: 2020-03-06 | Komentarze: 5